Wybierz Kajet Rozwojowy dla Siebie

VIII Kajet Rozwojowy stworzony został z okazji Dnia Dziecka. Wykorzystaliśmy ten moment, by pochylić się nad sylwetką i trudnościami rozwojowymi tak zwanego „e-dziecka”, czyli dziecka wychowującego się w nadmiernym towarzystwie technologii.

W tym Kajecie Rozwojowym znajduje się mnóstwo ważnej, ciekawej teorii przybliżającej temat wpływu nadmiernego kontaktu dziecka z technologią na jego rozwój i kilka przyjemnych zabaw, które pozwolą oderwać się dziecku od ekranu i potrenować istotne umiejętności. To aktywności idealne na wspólny Dzień Dziecka! 🙂

Materiał zawarty w Kajecie pochodzi z Kursu dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej dostępnego na portalu Edulyke udostępnionego za życzliwością EduLyke.

 

VII Kajet Rozwojowy powstał dzięki Wam! Postanowiliśmy zaprosić Was do współtworzenia Kajetu i w efekcie powstało kolejne wydanie, którego treść opracowała Pani Anna Dumko, nauczycielka wychowania przedszkolnego z Białegostoku. Tematem przewodnim jest Rola wsparcia emocjonalnego dzieci w ich rozwoju. zabawy i sposoby na udzielanie wsparcia emocjonalnego dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W tym Kajecie znajdziesz ciekawą i przydatną teorię oraz praktyczne podpowiedzi, które pomogą Ci lepiej rozumieć i wspierać emocjonalny rozwój dzieci.

Dziękujemy Pani Annie Dumko i życzymy dobrej lektury! 🙂

VI Kajet Rozwojowy powstał we współpracy z SensoLyke. Znajdziesz w nim kilka zabaw, które warto wykonać z dzieckiem w domu albo z całą grupą w przedszkolu czy szkole. Ćwiczenia nastawione są na trening:

 • kreatywności
 • relaksacji i odpoczynku
 • Integracji Sensorycznej
 • komunikacji i współpracy
 • koordynacji i świadomości ciała

Zabawy przedstawione w Kajecie są małą próbką tego, co znajduje się w warsztacie SensoLyke. Więcej znajdziesz na www.sensolyke.pl

Zapraszamy! 🙂

Ten Kajet Rozwojowy poświęcony jest wsparciu dzieci w trudnym procesie adaptacji i powrotu do szkoły. To czas pełen stresu i wyzwań, dlatego znajdziecie kilka propozycji aktywności pomocnych w tym czasie.

Maj to także czas, który najlepiej jest spędzić na świeżym powietrzu! W Kajecie Rozwojowym V zawarliśmy garść pomysłów na przyjemny, ale i pożytecznie wykorzystany czas poza domem. Taki, który rozwija, integruje i pozwala się cieszyć wiosną.

Życzymy dobrej zabawy!

W tym Kajecie Rozwojowym skupiliśmy się na potrzebie, która została wykazana w naszym badaniu (Nastrojometr).

Tą potrzebą są pomysły na wspólną aktywność z dzieckiem, która nie tylko bawi, ale i integruje. Nasza ekspertka Ula Górska, pedagog, oligofrenopedagog i terapeutka Integracji Sensorycznej, podzieliła się pomysłami na wspólnie spędzony czas. Oprócz dobrej zabawy, proponowane w Kajecie czynności rozwijają dziecko i stwarzają przestrzeń do lepszego poznania się.

Znajdziesz w nim:

 • Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci, dzięki którym maluch naprawdę odpocznie i nauczy się kontrolować energię i napięcie. Rozdział współtworzyła Diana Dudziak, doktorka nauk o kulturze fizycznej, instruktorka gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, prywatnie mama.
 • Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone. W II rozdziale Ula Górska, oligofrenopedagog, przybliża tajemnice pracy w tej metodzie, która stawia na rozwój psychomotoryczny dziecka.
 •  Trzeci rozdział to garść inspiracji na aktywności na najbliższe dni. Stworzone zostały z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Ferie mogą być nie tylko przyjemne, ale i rozwojowe – w Kajecie znajdziecie pomysły, które łączą te dwa światy.

Znajdziesz w nim:

 • Pierwszy rozdział współtworzony jest z Dianą Dudziak, ekspertką firmy LYKE. Diana ma doktorat z nauk o kulturze fizycznej, jest interdyscyplinarną trenerką personalną i fitness, instruktorką gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, kinezygerontoprofilaktyki i zajęć ruchowych dla kobiet ciężarnych. Diana porusza temat cech motorycznych u dzieci.
 • Drugi rozdział powstał z Michałem Częstochowskim, psychologiem i pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Ten rozdział dotyczy rozwojowych zabaw, funkcji, które one pełnią i dostosowania zabaw do wieku dzieci.
 • Trzeci rozdział składa się z pomysłowego eksperymentu Uli Górskiej, oligofrenopedagożki. Eksperyment związany jest z jesienią i kolorami liści.

Znajdziesz w nim:

 • Pierwszy rozdział związany jest z integracją sensoryczną. Oprócz krótkiej teorii, znajdą Państwo pomysły na jej praktyczne zastosowanie. Rozdział realizowany jest ze specjalistami firmy Lyke, partnera merytorycznego kampanii.
 • Drugi rozdział współtworzony jest z Michałem Częstochowskim, psychologiem i pedagogiem, który przybliżył kilka ważnych zagadnień związanych z emocjonalnym i społecznym rozwojem dziecka poprzez dotyk. Teoria wzbogacona jest o rozbudowany zestaw zabaw.
 • Trzecia część, współautorstwa Uli Górskiej – oligofrenopedagożki, zawiera w sobie wspaniałe kreatywne zabawy rozwojowe, które nie tylko angażują dziecko, ale też stymulują umiejętności komunikacyjne.

Kajet Rozwojowy to pomoc dedykowana tym, którzy dbają o rozwój dziecka. We współpracy z merytorycznymi partnerami kampanii #przytuldziecko oraz z innymi wspaniałymi specjalistami, stworzyliśmy materiały wspierające świadome wychowanie dzieci.

Każdy Kajet Rozwojowy zawiera szczyptę cennej teorii i garść nieocenionej praktyki, łącząc merytoryczny wstęp wprowadzający w temat oraz scenariusze gier i zabaw. Co miesiąc tworzymy nowe wydanie, dbając nie tylko o to, by było wartościowe, ale i przystępne oraz estetyczne.

Kajet Rozwojowy jest bezpłatny i dedykowany partnerom kampanii #przytuldziecko. Jeśli nim nie jesteś, dołącz jako rodzic lub pedagog. Wszystkie dotychczasowe wydania pobrać można poniżej.

Owocnej pracy!
#przytuldziecko